Vítězové 5.ročníku soutěže Poznej svoje město jsou známi!


Ve sloupové síni muzea JAK v Uherském Brodě,proběhlo,již tradičně, vyhlašování vítězů vědomostní soutěže pátých tříduherskobrodských základních škol.
Bylo to ve 14 hodin 21.5.2015.Rodiče,prarodiče,příbuzní,učitelé,ředitelé škol a místostarosta ing.Jan Hrdý a samozřejmě všech deset vítězů,odměněných.Ti všichni dorazili do sálu,kde na ně čekala cimbálová muzika Šablička vedená pane Valečkou,klavíristka Šárka Lukešová,ale hlavně ceny,hodnotné ceny,které předal místostarosta J.Hrdý. Zároveň vítězové převzali krásné diplomy,vytvořené a osobně předané předsedou občanského sdružení Uherskobrodští patrioti Milanem Boudou.Odměněni byli za svou práci v soutěži i tzv,komisaři z řad Patriotů.Celou slavnost natáčela televize Slovácko,i reportérka novin Slovácký deník. Přítomna byla i redaktorka místního Brodského zpravodaje.Závěr slavnostního odpoledne patřil, tak jako začátek, cimbálové muzice Šablička při ZUŠ Uherrský Brod. Všichni přítomní si odnesli s sebou domů nejen ceny,ale i emocionální prožitek…J.K.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Vítězové 5.ročníku soutěže Poznej svoje město jsou známi!

 1. Pátý ročník soutěže byl spravedlivý? napsal:

  Velmi rozporuplné pocity jsme si odnášeli ze závěrečného udílení cen soutěže „Poznej své město“. Při finále soutěže bylo provedeno vyhodnocení soutěže, kde bylo oznámeno jednotlivým účastníkům jejich umístnění, náš syn Michal se zde umístil na prvním místě.
  Jaké bylo naše rozčarování, když při slavnostním vyhlašování výsledků bylo změněno pořadí na prvním místě a místo jednoho prvního místa, byly vyhlášeny místa první dvě. Pan Kment, který celé vyhlášení výsledků uváděl, vůbec tuto změnu výsledků neokomentoval a až na náš soukromý dotaz nám bylo vysvětleno, že dodatečně se přihlásil jeden účastník, že mu omylem nebyly započítány správné odpovědi. Z tohoto důvodu změnili výsledky tak, že vyhlásili dvě první místa, které jsou shodné a mají „rovnocenně hodnotné ceny“. Budiž, to se stát může, nikdo nejsme neomylní.
  A tak jsme si odnášeli cenu za první místo a další rozčarování nebralo konce. Cena byla tzv. smart watch (chytré hodinky), hodinky byly už rozbalené a dokonce zde byla i instalovaná sim karta, no super. Před nabitá sim karta na 150kč měla zbytkový kredit 3Kč a v balení chyběl nabíjecí zdroj. Co si myslet, že by to už někdo používal?
  A rovnocenná cena za první místo byla opravdu rovnocenná? Kluci z páté třídy už nejsou hloupí, evidentně kolega za první místo dostal něco jiného. I při podpisu seznamu ocenění bylo u jeho jména uvedeno něco jiného, IPAD? I z uveřejněných fotek je toto zřejmé. Pokud by se mělo jednat o dvě rovnocenné první místa, ta k i hodnota těchto cen by měla být stejná, ne v rozdílu pěti tisíců korun.
  Všechny tyto uvedené skutečnosti velmi otřásli naší vírou ve spravedlivý a rovnocenný průběh soutěže. Uherskobrodští patrioti, občanské sdružení má ve svém krédu rozvíjet uvědomění brodského patriotismu a sounáležitosti s městem Uherský Brod, což jistě je správná myšlenka, které není co vytknout. Vzhledem k tomu, že tato soutěž už měla v Uherském brodě kredit, hlavně tradičně dobré výsledky v Havřické škole a náš starší syn před třemi roky získal v této soutěži třetí místo, mladší syn byl namotivován, aby i on uspěl v této soutěži, což se mu zdařilo. Ovšem je těžké mu vysvětlit, co znamenal tento závěr, kdy měl být oceněn za svoji snahu.
  Samé otázky, proč katolická škola uvedla výsledky prvního místa už ve středu, kde byl jako jediný vítěz uveden žák katolické školy, proč na fotce městských stránek je uvedena fotka diplomu za první místo soutěže, žák katolické školy? Atd…
  Co z toho vyplývá? Soutěž má jistě veliký přínos, co se týká sounáležitosti s naším městem, bohužel všechny tyto skutečnosti pro nás znamená jisté zklamání s účastí v této soutěži. Naše možná výhoda je v tom, že se už s touto soutěží v budoucnu nesetkáme, a tak do budoucna přejeme této soutěži hlavně, aby vaše další ročníky byly pro naši mládež motivací pro poznávání našeho města.
  Po zvážení všech pro a proti, rozhodli jsme se pro vrácení této první ceny jako nesouhlas se způsobem průběhu této soutěže a žádáme o schůzku, kde bychom tuto cenu vám mohli oficiálně vrátit. Prosím o návrh termínu na tuto schůzku.

  S pozdravem rodiče Hýblovi.

 2. Pátý ročník soutěže byl spravedlivý? napsal:

  Děkujeme za vstřícný přístup při řešení vzniklé situace.
  Lze pochopit, že se může stát omyl nebo chyba, ale je důležité, aby byla sjednána náprava.

  Myslíme, že je to poučení pro všechny, jak se mají řešit problémy.
  Ještě jednou děkujeme a přejeme Brodským patriotům v jejich činnosti mnoho dalších úspěchů,
  protože si myslíme, že je jejich činnost má smysl pro naše město.

  S pozdravem rodiče Hýblovi.

Napsat komentář