Basket-vítězství žáků nad USK Praha !

Tým vítězů Nadregionální soutěže – žáci BK TJ Spartak Uherský Brod do 15 let – si dopřál víkendový výlet do Prahy.Hlavním bodem programu bylo utkání s ligovým žákovským týmem USK Praha v hale na Folimance. Cestou do kabin jsme míjeli šatnu číslo 1 a trenér Pršala zavzpomínal na chvíle, kdy přesně tady oslavil mistrovský titul. Přestože se nejednalo o zápas stejného významu, cítili naši hráči nervozitu a respekt k soupeři zvučného jména.Skóre otevřeli domácí, ale bylo to naposledy, kdy jsme dovolili jejich vedení. Snažili jsme se o rychlou hru a přechody na útočnou polovinu nám něčinily větší problém. Od páté minuty začal trenér Pršala postupně pouštět do hry všechny hráče z lavičky. Na rozehrávce se pro různé podoby pětek střídali oba hlavní rozehrávači Jonáš Balija a Ivo Mikulec a průběžně se točili oba podkošoví hráči Josef Rakšányi a Jakub Mahdal. Spolehlivě působil Jakub Neděla, který je univerzálem a dokáže zaskočit na všech pozicicích. Také při pražském utkání potvrdil svoji všestrannost. Mladší kluci nezůstali stranou a všichni měli více střídání v 4-5 minutových intervalech tak, aby dostali podobnou minutáž v zápase. Zápas měl velmi solidní úroveň. K našemu překvapení se v hledišti objevila i malá skupinka Broďanů, které jsme jistě potěšili nejen předvedenou hrou, ale i výsledkem. Závěrečná siréna odtroubila historickou výhru týmu Uherského Brodu v hale USK Praha 46:55.Po společné večeři jsme se na zaplněnou Folimanku vrátili zpět a už jako diváci jsme si užívali napínavý zápas „play-off“ nejvyšší tuzemské basketbalové soutěže dospělých, domácích USK proti BK Opava. Oba naši trenéři Jiří Pršala a Josef Floreš mají za sebou bohatou kariéru a po letech se znovu vrátili na místo, na které mají mnoho vzpomínek. Mistr Československa 1993 Floreš dělal ve federální lize radost fanouškům Handlové a Prievidze a jaké bylo jeho překvapení, když se k němu hlásili v hledišti v Praze. Pršalova kariéra v Opavě a Ostravě byla velmi dlouhá a úspěšná. Protože byla třetina haly zaplněna opavskými, není se co divit, že se rozhovory se starými kamarády protáhly a do hlediště zasedl až v době, kdy se dávno hrálo.Neděli jsme věnovali procházce Prahou a návštěvě turisticky oblíbených míst.Hráčům byla sdělena informace o rozhodnutí vedení našeho klubu potvrdit účast týmu v kvalifikačním turnaji pro příští ročník dorostenecké ligy U17, kterého se ve dnech 27. – 28. 5. dále účastní Karviná, Teplice, Kolín, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Brno, Ostrava, Kroměříž a Zlín. Bude se jednat o velmi náročné boje a čekáme na rozlosování, které bude známé ve druhém květnovém týdnu.

Děkujeme za podporu a sledujte nás na webu www.basket.ub.cz.

Ivo Mikulec

BK TJ Spartak Uherský Brod

www.basket.ub.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář