Demolice části Zbrojovky-ing.Blahůšek

Demolice objektu 105

Od 1.8.2017 uvnitř budovy probíhá postupné rozebrání dvojitých podlah a odstrojení některých částí vnitřního opláštění.Od 4.8.2017 odpoledne bude zahájena strojní demolice objektu – v tento den bude navezena technika a bude zahájena demolice přístavku pro bývalou výměníkovou stanici – demolice kolovým bagrem.„Těžká demolice“ bude zahájena v pondělí 7.8.2017.

Těžká demolice s technikou bude dokončena do 31.8.2017, drobné úpravy terénu pak ještě o týden později bez omezení provozu. V rámci těžké demolice bude nutné odklonění provozu od štítu budovy v termínech 11.-13.7.2017 a 18.-20.7.2017 (vždy pátek až neděle); V tyto dny bude uzavřena hlavní vrátnice pro průjezd vozidel – na komunikaci bude na dané období navezena drť pro ochranu před poškozením. Demolice bude zahájena z jednoho konce objektu na druhý a to postupným ubouráváním bagrem komatsu s dlouhým ramenem od shora dolů po úroveň 2. NP. Ubourávat se bude tak, že převážná část bouraného odpadu bude padat postupným sesuvem po jednotlivých stupních, aby došlo k tlumení pádu demolovaných částí, a tak se zamezilo přenosu vibrací na okolní prostory. Stěna objektu, která je nasměrována k budově 104 aero, bude bourána jako poslední, z důvodu výskytu nejpevnějšího bodu celé budovy. Po ubourání na úroveň 2. NP nastoupí kolový bagr na dokončení demolice objektu po úroveň 1. PP, tj. na kótě -2,75 a vysvahování po celém obvodu vzniklé jámy. Spodní úroveň demolicí tedy končí na základové monolitické desce (včetně patek), která se nebude demolovat.  Demolované konstrukce budou po ustřižení hydraulickými nůžkami snášeny vedle demolovaného objektu. Zbytek materiálu, který bude drcen, bude dopadat do objektu. Veškera oddělená betonová suť bude předrcena v drticím zařízení na frakci 0-63 mm na ploše za objektem č. 5 (střelnice), kde bude také uložena pro další využití CZUB. Před zahájením bouracích prací je stanoven signál (hvizd píšťaly, nebo klakson stroj, třikrát dlouze, opakovaně), kterým v naléhavém případě bezprostředního ohrožení dá osoba určená zhotovitelem k řízení bouracích prací pokyn k neprodlenému opuštění pracoviště.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Demolice části Zbrojovky-ing.Blahůšek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>