Zprávy ze sportu v Uherském Brodě- florbal

STARŠÍ ŽÁCI 1.AC – DVĚ JASNÉ VÝHRY V HOLEŠOVĚ

V sobotu 10.2. se florbalisté  1.AC eflorbal Uherský Brod představili na dalším turnaji Zlínské ligy starších žáků v Holešově. Do sestavy opět citelně zasáhly nemoci a absence, přesto zaznamenali Broďané dvě jasné výhry.  Pořadatelé z Holešova se na turnaj dobře  „připravili“, když postavili hřiště nejmenších možných rozměrů. To jejich mladému týmu pomohlo, v nepohledném utkání plném osobních soubojů, uhrát přijatelný výsledek 11:1. V zápase se FBC Slovácko bylo rozhodnuto po první třetině, které skončila v poměru 8:0, zbytek zápasu se odehrál v poklidu k výsledku 14:0.

Sestava:  Kouřil 4+2, M. Ležatka 6+2, D. Ležatka 4+5, Brauner 4+2, David 3+4, Antonín 1+0, Šobáň 2+2, Maleňák 1+0, Tlach 0+1, Novotný, Nerušil, Zlámal, brankář Daníček,  trenér Zdeněk Moštěk

BRODSKÉ DERBY DOROSTU MĚLO DRAMATICKÝ PRŮBĚH

V neděli 11.2. sehráli  florbalisté  1.AC eflorbal Uherský Brod další turnaji Zlínské ligy dorostu na domácí půdě.  Proti týmu Holešova bylo utkání jen otázkou výše skóre, které se nakonec zastavilo na konečných 12:0  i když podle množství šancí mohl být výsledek dvojnásobný.  Kaňkou na jinak solidním výkonu byla 4 zbytečná vyloučení, z toho 2 za špatná střídání. U družstva, které má 95 % času míček pod kontrolou je to školácké a trestuhodné. Takové hloupé chyby mohou v důležitých zápasech znehodnotit celosezónní snažení týmu. Kladem ovšem je, že při přesilovce soupeře jsme předváděli nejlepší herní pasáže a zaznamenali 3  hezké branky.

Derby proti Orel UB bylo divácky velmi zajímavé, protože Orlům i díky chybám v rozehrávce vycházela obraná taktika na rychlé brejky,  3 x v utkání vedli a v polovině zápasu byl stav 4:4. Pak ale hráči 1.AC vystupňovali tlak a po kvalitním výkonu a krásných gólech zaslouženě zvítězili 8:4. Soupeř ovšem zaslouží rovněž pochvalu za výborný a disciplinovaný výkon, což jim kazí jen úmyslné nepodání ruky hráče Dominika Mahdala trenérovi 1.AC po utkání. Důvod nejasný, protože soupeři si sice na hřišti nic nedarovali, ale vše proběhlo v duchu fair play.

PRAHA  UŽ  ZASE  VOLÁ ….

Popáté za sebou budou florbalisté ZŠ Pod Vinohrady hrát na vrcholné akci školní florbalové sezony ! Vybojovali si právo startu na prestižním Republikovém finále Sportovní ligy ZŠ ve dnech 19. -20.3. v Praze, kterého se účastní pouze 6 nejlepších týmů z více než 1800 školních družstev, které se v tomto ročníku v soutěži představily. Na postupové cestě museli zvítězit v okrskovém, okresním i krajském kole a v úterý 27.2. se v kvalifikačním turnaji skupiny E na domácí půdě postavili v boji o jediné postupové místo proti vítězům Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

V prvním utkání rozstříleli družstvo ZŠ Na Nábřeží Havířov v poměru 12:1 a připravili si tak lepší pozici pro rozhodující zápas se ZŠ Želatovská Přerov, který by se dal nazvat „ válkou dvou světů “ – florbalu a hokeje. Družstvo Hanáků totiž tvořili hokejisté dorosteneckého ligového týmu Zubr Přerov, kteří ve své kategorii patří k nejlepším v republice a reprezentovali nedávno Zlínský kraj na Olympiádě dětí a mládeže, základní sestavu ZŠ Pod Vinohrady zase tvořili hráči florbalového krajského výběru. Přerov se prezentoval jednoduchou, rychlou, důraznou a fyzicky náročnou hrou, které ovšem Uherský Brod úspěšně čelil technickou, kombinační a florbalovou vyspělostí. V zajímavém a dramatickém utkání Broďané po celou dobu vedli, po kvalitním týmovém výkonu zvítězili 5:2 a vybojovali si tak postup Prahy.

Protože poslední porážku ve školních florbalových soutěžích zaznamenal tento tým ZŠ Pod Vinohrady před téměř 3 lety – 20.3. 2015, nechtějí hrát druhé housle ani na turnaji nejlepších. V halách na pražském Chodově se pokusí rozšířit svoji ojedinělou bilanci  4 vítězství na Republikových finále v řadě v letech 2014 – 2017.

Sestava: Buráň, Souček, Havel, Šobáň, M. Ležatka, D. Ležatka, Brauner, Horák, Man, David, Kouřil, Antonín, Nevařil, Brablenec, trenér Moštěk

Sestava:  Souček 2+4, Kouřil 4+1, M. Ležatka 3+3, D. Ležatka 4+3, Brauner 2+1, David 2+1, Antonín 3+0, Obadal 0+2, Nevařil 0+1, Nerušil 0+1, Mikeska, Horák, Havel, Šmíd, brankář Buráň 0+1,  trenér Zdeněk Moštěk

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář