Vítězné žákyně Uherského Brodu!

Žákyně BK TJ Spartak Uh. Brod – Vítězky „Nadregionální soutěže do 15 let“ pro sezónu 2017/18.

Velkou radost udělaly příznivcům uherskobrodského basketbalu žákyně do 15 let. Celou sezónou prochází bez větších zaváhání a drtí své soupeřky. Naše holky definitivně potvrdily svoji nadvládu v letošním soutěžním ročníku v sobotu 7. dubna v Blansku.

BK Blansko – BK Spartak

1. zápas 41:66

2. zápas 53:77

Hrají se vždy dvě utkání bezprostředně po sobě. Tento systém je velmi fyzicky náročný a druhý souboj bývá často ovlivněn aktuální fyzickou situací družstva. Holky nechtěly nic riskovat a obuly se do soupeřek hned od úvodu. Už po prvním zápase se mohly radovat. Výhrou 41:66 si zajistily titul Mistra pro sezónu 2017/18. Náš náskok v tabulce byl v tuto chvíli tak velký, že zbývající 3 zápasy by už neměly na nic vliv. Z našeho pohledu ve druhém sobotním souboji o nic nešlo, hrálo se uvolněněji a výhra 53:77 jen ilustruje pohodu v týmu.

Pro zasvěcené není prvenství žádným velkým překvapení. Po sezóně 2013/14 došlo k rozdělení společného týmu chlapců a dívek na samostatné skupiny a s dívčí kategorií začal systematicky pracovat trenér Dušan Balija. Jemu patří hlavní poděkování a gratulace, protože jeho zásluhou se holky krůček po krůčku zlepšovaly. Nejvýraznější je posun nahoru v basketbalovém myšlení. Ne všechna děvčata byla ochotná akceptovat trenérovy požadavky a podoba družstva se v průběhu let mírně měnila. Aktuální sestava je však již stabilní a vítězství v NRS nutí výbor BK přemýšlet o možnosti startu v kvalifikaci o ligu dorostenek. S chlapeckým týmem MU17 by o postup do ligy zabojovala i děvčata WU15 a po letech by tak nastala v Uherském Brodě situace, kdy 2 týmy mohou vyzkoušet kvalifikace o ligovou soutěž.Za skvěle zvládnutou sezónu děkujeme rodičům a všem partnerům v čele s Městem Uherský Brod.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář