Dorostenci Uherského Brodu jsou vítězem Nadregionální soutěže 2017/18 v basketbalu

Po holkách do 15 let urval Uherský Brod titul vítěze Nadregionální soutěže 2017/18 i v kategorii dorostenců do 17 let.

Poslední zápasy 20. 4. 2018

BK TJ Spartak Uherský Brod – Slavia Kroměříž

1. zápas 91:60 (32:19, 51:33, 71:49)

2. zápas 90:42 (23:10, 45:19, 72:31)

Že je důležité nevypustit žádná utkání, se přesvědčili hráči uherskobrodského basketbalového týmu U17 po závěrečném dvojutkání sezóny. V pátek 20. 4. jsme šli do zápasu na domácí palubovce z druhé pozice tabulky, o pouhé skóre za vedoucím SK Brno Žabovřesky. Třetím družstvem v pořadí byla Kroměříž, náš poslední soupeř. Žabovřesky hráli až v sobotu s předposledním Žďárem nad Sázavou „B“ a všichni tak považovali tyto zápasy za pouhou dohrávku v soutěži, která už nic zásadně neovlivní. Trenér Pršala měl k dispozici téměř všechny hráče. Chyběl pouze Jonáš Balija, který bude „out“ delší dobu kvůli komplikovanému zranění kolene.

První hrací období začali naši borci hodně ležérně. Spolehlivě jsme dávali nájezdy a šlo to i z dálky. Současně jsme ale byli nedůrazní v obraně a zcela jsme propadali při doskoku. Nepomohl ani trenérův důrazný apel k většímu odhodlání při boji o míč. Soupeř naštěstí nedokázal naše chyby nijak výrazněji využít a díky dobré střelbě jsme vyhráli vysoko 91:60.

Závěr prvního utkání odpočívali hráči první pětky Kroměříže a čekali jsme tak větší nápor ve druhém souboji. Žádný tlak se však nekonal a v pohodě hrající domácí družstvo drželo opratě zápasu ve svých rukách až do konce (90:42). Přestože se hrálo v podvečerním čase, který nám nikdy moc nesvědčil, předvedli jsme rychlou hru a nebyl to žádný ospalý basket. Domů jsme odcházeli s jistotou druhého místa a doslova šokem pro nás byl pohled na další sobotní výsledky. Žabovřesky nečekaně prohrály oba své zápasy se Žďárem. Tato skutečnost nám pomohla k zisku titulu vítěze Nadregionální soutěže 2017/18 a obhajobě prvenství z minulého ročníku, kdy náš tým startoval v kategorii do 15 let. Pochvala všem hráčům za výbornou reprezentaci města Uherského Brodu a velké poděkování hlavnímu strůjci úspěchu – trenéru Jiřímu Pršalovi. Dokazuje, že dlouhodobá koncepční práce může vést k trvale skvělým výsledkům.

Program družstva však zdaleka nekončí. Vrcholem bude víkend 26. – 27. 5. 2018, kdy proběhne kvalifikace o ligu juniorů U19 s velmi silným obsazením. Držte nám palce!

Týmy pro kvalifikaci o ligu U19

BK TJ Spartak Uherský Brod

Sokol Karviná

BK Žďár nad Sázavou

Slavia Kroměříž

SK UP BCM Olomouc

SK Brno Žabovřesky

BK Teplice

BA Nymburk

BSK Modřany -Jižní supi

Basketbalový brněnský klub

BC Vysočina

Slovan Varnsdorf

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář