Olympiáda řemeslné zručnosti v SOU!

STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ UHERSKÝ BROD Svatopluka Čecha 1110, 688 01  Uherský Brod
¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬____________________________________________
Brodští instalatéři opět nejlepší v republice!
Instalatéři SOU Uh. Brod navázali na úspěchy svých předchůdců  z minulých let. Na soutěži „Učeň Instalatér 2018“  se DAVID ŠIMEK  stal absolutním vítězem a spolu s Lukášem  Dorńákem nám přivezli zlato v soutěži družstev a tím  zařadili Zlínský kraj na úžasné první místo v soutěži krajů.
Celorepubliková soutěž „Učeň instalatér“ má velmi dlouhou tradici, probíhá již více než 20 let. Postupem doby se stala nejvýznamnější prezentací instalatérského řemesla a šikovnosti budoucích instalatérů. V současné době je již realizována ve všech krajích ČR, má přesná pravidla a jasná kritéria hodnocení. Je zaměřena na zpracování tří základních konstrukčních materiálů jako je ocel, plast a měď, z těchto musí jednotlivý žáci vytvořit funkční sestavu podle výkresové dokumentace. Hlavním kritériem je rozměrová přesnost a technologická správnost. V konečné fázi se tyto dílčí sestavy spojí v jeden montážní celek a provede se tlaková zkouška. Součástí soutěže je kromě prokázání nabytých praktických dovedností i ověření odborných znalostí z oboru vodoinstalací, vytápění a plynu. Za své umístění si odnesli hodnotné ceny, které využijí pro rozvoj své profese instalatéra.
Dalším fenomenálním úspěchem Davida Šimka je 2. místo na XIII. ročníku Vědomostní olympiády. Jedná se s celostátní soutěž o zvyšování odborných znalostí učňovského dorostu, které se v letošním roce zúčastnilo téměř 130 žáků ze všech krajů ČR. Je  pořádána Cechem topenářů a instalatérů ČR, pod odbornou garancí prezidenta Cechu pana Bohuslava Hamroziho, pod záštitou Asociací krajů ČR  a Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR.
Za úspěchem našich žáků stojí jejich obrovská houževnatost, vůle a chuť  dosáhnout něco více, než ostatní, láska k instalatérskému řemeslu, ale také dlouhodobá a kvalitní příprava za kterou stojí  jejich učitel odborného výcviku – skvělý  ,jedinečný  a zapálený pro řemeslo pan   Petr Dedík a v neposlední řadě také učitel teorie pan Jožka Jankových.
Eva Jurásková
SOU Uh. Brod
Příspěvek byl publikován v rubrice Publicistika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář