Přes Židovnu už ne!

  • Konec zkratky do Těšova

Kdo si bude chtít zkrátit cestu Uherským Brodem směrem do Těšova oblíbenými uličkami Soukenická a U Fortny, bude mít od letošního května smůlu.
Ilustrační foto | Foto: DENÍK/archiv

Vedení Uherského Brodu bude totiž na konci dubna instalovat nové dopravní značení v ulici U Fortny, která dosud slouží jako klíčové spojení vozidel jedoucích z centra směrem na Těšov. I kvůli stížnostem obyvatel přilehlé ulice se tato spojnice nově stane jednosměrnou.

„Na městě jsme si stěžovali, upozorňovali jsme na přetížení ulice, kde se vyskytují děti, a jsem rád, že se naše snaha vyplatila. Nechtěl bych však zakřiknout efekt nového dopravního značení. Samozřejmě doufám, že přes ulici přestanou auta jezdit v takové frekvenci, ale vše ukáže až čas,“ s nadějí i opatrností vyhlížel kýženou změnu obyvatel ulice Soukenická Josef Janovský.

První zprávy na sklonku minulého roku přitom nebyly tolik optimistické. Změn se měly místní uličky dočkat nejdříve v roce 2020, kdy je naplánována také oprava obou zmíněných komunikací.

„I na podnět obyvatel jsme začali vše urychleně vyřizovat a výsledek je takový, že dnes máme v rukou všechna potřebná povolení k instalaci značek na zjednosměrnění ulice U Fortny. K realizaci tohoto záměru pak dojde nejpozději na konci dubna,“ upřesnil starosta Uherského Brodu Ferdinand Kubáník (KDU-ČSL).

Problémy s přetíženou dopravou se objevily po dlouho diskutovaném kroku, kdy se na konci roku 2017 obousměrná doprava v ulici Moravská zúžila do jednoho pruhu. Záměrem města bylo odklonit dopravu směřující z centra města na takzvaný městský okruh, tedy na silnici vedoucí kolem muzea.

Řidiči si však našli novou zkratku přes ulici Soukenická a U Fortny. Tomu by měla nová jednosměrka zabránit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář