Výtvarníci bilancovali

VÝTVARNÍCI BILANCOVALI
Ve středu 17. dubna 2019, na valné hromadě spolku Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí, hodnotili výtvarníci svou činnost za uplynulý rok 2018. Zprávu o činnosti přednesl předseda Milan Bouda, a obsahovala přehled konání 19 výstav, (14 autorských a 5 kolektivních, které se uskutečnily ve Veselí n. Moravou, Slavičíně, v Uherském Brodě, Uherském Hradišti, Praze, Trenčíně, Luhačovicích, Vracově a Bystřici pod Lopeníkem). Podrobnější informace jsou uvedeny v Almanachu 2018. V plánu na letošní rok, který přednesl místopředseda František Slovák, je uvedeno 17 výstav včetně pořádání Mezinárodního Bienále dětského exlibris Hlohovec 2019, kterého je hlavním pořadatelem člen výboru Mgr. Víťazoslav Chrenko. Zprávu o hospodaření spolku přednesla Anna Šalandová.
Na valné hromadě byl uveden Almanach 2018, který s tiskárny vyšel 12. dubna a byl velmi dobře přijat jak u členů, tak i u kolegů výtvarníků z Trenčína. Letos je to již 23. ročník a kromě činnosti spolku jsou v něm kapitoly určené jubilantům, reportáže z výstav konaných v našem regionu, pokračování seriálu Malířské proudy a směry 19. a 20. století a prezentace děl členů spolku vytvořených v roce 2018.
Almanach je rozesílán do Národní knihovny ČR Praha, Uměleckoprůmyslového muzea Praha, a dalších muzeí, knihoven a galerií. Tímto počinem prezentuje spolek SVU MSP nejen svou činnost ale i region Uherskobrodska, krajinu Bílých Karpat a především naše kulturní město, město J. A. Komenského, Václava Kounice, Františka Kožíka, Josefa Herčíka a dalších lidí, kteří dotvářejí kulturní povědomí o našem městě.
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář