Zpráva o stavu „Kapličky“ v dolní části Tyršových sadů-V.Kostelka

Pan starosta byl již osobně v květnu upozorněn  na stav kapličky.Takže Havlíkovi by nemuseli upozorňovat,že kaplička strádá.V.K.
Každoročně o prázdninách navštíví naše město Radomír Havlík, vnuk Vilibalda Růžičky. Letos sem zavítal i s rodinou, setkal se se starostou Ferdinandem Kubáníkem a prohlédl si na radnici astronomické hodiny, které jeho dědeček sestrojil.
„U pana řídícího Vilibalda Růžičky jsem prožil léta svého dětství a po přestěhování do Prahy jsme s rodiči a sourozenci trávili v Brodě významnou část prázdnin. Spával jsem pod těmi hodinami na divanu, tikávaly mi za uchem,“ zavzpomínal vystudovaný historik, který celý život učil na vysoké škole sociologii a dnes je již v důchodu.
Havlíkovi se také zastavili v kapli Andělů Strážných, kde jsou uloženy urny jejich dědečka a babičky. Položili zde květiny a zapálili svíčky. Zajímali se rovněž o stav kaple, která podle jejich názoru strádá. Starosta je ujistil, že je o stavu kaple informován. Navštívil ji nedávno s děkanem P. Svatoplukem Pavlicou a pracovnicí odboru školství. „Jelikož je v kapličce vlhko, byl obraz, který je majetkem farnosti, převezen a uložen do muzea na Valašsku,“ vysvětlil starosta Kubáník.
Stavem kaple se nyní bude zabývat městská architektka, která by měla navrhnout také důstojné uložení uren a zlepšení interiéru této památky. V ideálním případě by mohly být úpravy dokončeny do 2. října, kdy se slaví svátek sv. Andělů strážných. Pak by se zde mohla konat i krátká pobožnost.
Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář