Oslava 80 let basketbalu v Uherském Brodě.

V sobotu 14. 9. 2019 jsme oslavili 80 let basketbalu, tradičního a úspěšného sportu našeho města Uherského Brodu.
Program oslav zahájila po obědě děvčata do 12 let, která odehrála dvě utkání s BK Blansko (24:46 a 33:37). Od 16 hodin proti sobě nastoupili v „SOUBOJI VÍTEZŮ“ junioři Uherského Brodu a předního slovenskému týmu BSC Bratislava. Bratislava v loňské sezóně vyhrála slovenskou juniorskou ligu, domácí tým dominuje tuzemské Nadregionální lize 3. sezónu v řadě. Ve vyrovnané bitvě byli nakonec těsně lepší soupeři ze Slovenska (66:68).
Společenský večer v nově otevřeném sálu Sokolovny od 18 hodin se nesl ve slavnostním duchu. Možnost setkání měli bývalí i současní hráči, trenéři a příznivci uherskobrodského basketbalu. Bylo velmi příjemné, setkat se po letech také s těmi, které známe hlavně z historických statistik a černobílých fotografií. Moderátor večera Filip Bartek připomenul bohatou historii BK od jeho úplných začátků v roce 1939 až do současnosti. Následovalo ocenění obětavých trenérů a členů, kteří už dnes aktivně u klubu nepůsobí, ale v minulosti se významně podíleli na jeho rozvoji. Radomír Jarko, Jitka Kuncová, Vladimír Koller, Jiřina Sedláčková, Milan Koudela a Jiří Krejčiřík svojí prací výrazně přispěli k úspěchům Basketbalového klubu TJ Spartak. Cenu za celoživotní práci pro basketbal v Uherském Brodě obdržel pan Jiří Janalík, který je od svých žákovských let pevně spojený s klubem a stále se podílí na jeho aktivitách. Nejvýznamnějšího partnera, Město Uherský Brod, zastupovali starosta Ferdinand Kubáník a místostarosta Petr Vrána. Začátky košíkové v našem městě jsou spojeny se tehdejší největší tělovýchovnou jednotou Sokol a na závěr oficiální části večera pozdravila přítomné starostka Sokola paní Sabina Běhůnková. Hudebně provázel Brod Band Stanislava Sládka ke spokojenosti posluchačů a tanečníků. Večer se vydařil nad očekávání a věříme, že se budeme moci setkat znovu při oslavě devadesátin.
Popis fotografie 1
Zleva: Ivo Mikulec – předseda BK TJ Spartak, Radomír Jarko, Jitka Kuncová, Vladimír Koller, Jiřina Sedláčková, Milan Koudela, Jiří Krejčiřík, František Špaček – předseda VV TJ Spartak
Popis fotografie 2
Zleva: Ivo Mikulec – předseda BK TJ Spartak, Jiří Janalík, František Špaček – předseda VV TJ Spartak
Držte nám palce i nadále
Ivo Mikulec
BK TJ Spartak Uherský Brod
www.basket.ub.cz
www.facebook.com/BasketbalovyKlubTjSpartakUherskyBrod
Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář