Silvestrovské setkání na Pepčíně…….P.Josefík

Kéž by byl každý den roku 2020 tak příjemný, jaký byl poslední den uplynulého roku na Pepčíně:  https://www.youtube.com/watch?v=gtKetph5rE4.
Pokouším se v tomto záznamu přenést nejen náladu z toho setkání, ale i stav uvedeného místa všem, kteří se sem z jakýchkoli důvodů nemohou dostat. Na vše trvale dohlíží hrabě Václav s ženou Josefou, nejvíce lidí se zde schází na Silvestra. Letos dojela hraběnka osobně na koni, kterého ji vedl manžel Václav. Zdravím tímto za všechny Patrioty především všechny vzdálené přátele našeho města nejen v ČR, ale i v zahraničí.
Poděkování za současný stav tohoto místa patří starostovi Drslavic p. Rosťovi Mihelovi a skupině někdejších studentů Gymnázia JAK v Uh. Brodě, kteří započali změnu vzhledu místa odkopáním a přiznáním základů po bývalém (bohužel) zámku.
Pokud jste zde ještě nebyli a fyzický stav Vám prohlídku místa dovolí, doporučuji prohlídku v kterékoli roční období. Stojí za to spojit toto místo s trasou kolem vlčnovských búd, kde Vám „zahrají“ dřevění muzikanti. Možná Vás někdo pozve i na prohlídku búdy. Především jsou odtud překrásné pohledy nejen na panorama Bílých Karpat, ale na konci stezky od „hráběcí“ i na naše město.
Pavel Josefík
Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář