Soumrak rychlostních závodů ve městě!

Soumrak rychlostních závodů v Uh.Brodě.
Ať už patříte mezi fandy automobilových závodů nebo dokonce byste rádi seděli za volantem
rychlých strojů,poslyšte příběh neoficiálních,nevyhlášených závodů v Uh.Brodě.
Anonymní skupina nadšenců našla, podle svého přesvědčení,ideální místo pro uskutečnění
takových závodů-ulici Na Chmelnici.
O startovní čáře nemohlo být nejmenších pochyb-nejvyšší bod ulice,přímo u přechodu pro chodce-děti,které tudy přicházejí a odcházejí do a ze školy.
Ani se nemusí malovat startovní čára,zebra značící přechod znamená současně i startovní čáru.
Po startu je třeba změřit mezičas a jako pro tento účel stvořené se jeví místo přesně u dětského hřiště.Navíc další zebra na silnici, značka pro měření mezičasu,jak to jen tvůrci silničních značek mohli předvídat?
Po výjezdu z časové kontroly se dostaneme na nejoblíbenější úsek celé trati,naprosto rovný,bez zatáček,s potřebným sklonem.Tady při trénincích,které ostatně probíhaly několik
posledních let,dosahovali jezdci nejvyšších rychlostí.
Každý rovný úsek někde končí,proto v nájezdu do zatáčky musíme trochu,ale opravdu jen trochu přibrzdit,abychom neskončili,po prolétnutí Tovární ulice,na ochranné zdi Zbrojovky.
Výsledný čas se změří v křížení ulic Tovární,Údolní a Na Chmelnici.
Ač se to zdá až neuvěřitelné,přišli samotní jezdci s nápadem,jet celou trať opačně,do kopce,jako druhou etapu.
Závod do vrchu to sice nebude,ale kromě rychlosti,tedy času,za jaký projedeme popsaný úsek,
lze vytvořit kategorii hlučnosti motorů.Ne kdo nejtišeji jede,ale právě opačně-hlučnost 90-110 dB je ta optimální úroveň.Zejména v nočních hodinách,kdy omamující hukot koní pod kapotou není rušen všudypřítomným hlukovým pozadím denního života,si vychutnáme požitek z jízdy.
Taky se vám, při pouhém čtení těchto řádků,zvyšuje frekvence tlukotu srdce?
Bohužel mám pro vás špatnou zprávu.Závody nebudou.Ani jako uvažovaná rychlostní zkouška Barum rallye ani ani jiná podobná.Ba co víc,i tréninky skončily.
Proč?
Radnice se rozhodla učinit přítrž těmto nebezpečným hrám a osadí ulici Na Chmelnici radarem pro automatický záznam překročení povolené rychlosti.Samozřejmě nezůstane  jen u záznamu. Radary budou i na jiných vytipovaných místech Uherského Brodu. Dobrý nápad je třeba ocenit!
Jan Kment
Na Chmelnici 1896
68801 Uh.Brod

Soumrak rychlostních závodů v Uh.Brodě.

Ať už patříte mezi fandy automobilových závodů nebo dokonce byste rádi seděli za volantemrychlých strojů,poslyšte příběh neoficiálních,nevyhlášených závodů v Uh.Brodě.Anonymní skupina nadšenců našla, podle svého přesvědčení,ideální místo pro uskutečněnítakových závodů-ulici Na Chmelnici.O startovní čáře nemohlo být nejmenších pochyb-nejvyšší bod ulice,přímo u přechodu pro chodce-děti,které tudy přicházejí a odcházejí do a ze školy.Ani se nemusí malovat startovní čára,zebra značící přechod znamená současně i startovní čáru.Po startu je třeba změřit mezičas a jako pro tento účel stvořené se jeví místo přesně u dětského hřiště.Navíc další zebra na silnici, značka pro měření mezičasu,jak to jen tvůrci silničních značek mohli předvídat?Po výjezdu z časové kontroly se dostaneme na nejoblíbenější úsek celé trati,naprosto rovný,bez zatáček,s potřebným sklonem.Tady při trénincích,které ostatně probíhaly několikposledních let,dosahovali jezdci nejvyšších rychlostí.Každý rovný úsek někde končí,proto v nájezdu do zatáčky musíme trochu,ale opravdu jen trochu přibrzdit,abychom neskončili,po prolétnutí Tovární ulice,na ochranné zdi Zbrojovky.Výsledný čas se změří v křížení ulic Tovární,Údolní a Na Chmelnici.Ač se to zdá až neuvěřitelné,přišli samotní jezdci s nápadem,jet celou trať opačně,do kopce,jako druhou etapu.Závod do vrchu to sice nebude,ale kromě rychlosti,tedy času,za jaký projedeme popsaný úsek,lze vytvořit kategorii hlučnosti motorů.Ne kdo nejtišeji jede,ale právě opačně-hlučnost 90-110 dB je ta optimální úroveň.Zejména v nočních hodinách,kdy omamující hukot koní pod kapotou není rušen všudypřítomným hlukovým pozadím denního života,si vychutnáme požitek z jízdy.Taky se vám, při pouhém čtení těchto řádků,zvyšuje frekvence tlukotu srdce?Bohužel mám pro vás špatnou zprávu.Závody nebudou.Ani jako uvažovaná rychlostní zkouška Barum rallye ani ani jiná podobná.Ba co víc,i tréninky skončily.Proč?Radnice se rozhodla učinit přítrž těmto nebezpečným hrám a osadí ulici Na Chmelnici radarem pro automatický záznam překročení povolené rychlosti.Samozřejmě nezůstane  jen u záznamu. Radary budou i na jiných vytipovaných místech Uherského Brodu. Dobrý nápad je třeba ocenit!
Jan Kment Na Chmelnici 1896 68801 Uh.Brod

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář