Uherský Brod dovařil. Číňané zastavili výrobu piva na Slovácku

Potíže skupiny Lobkowicz se prohlubují. Za rozhodnutím stopnout výrobu piva stojí majitelé z čínské skupiny Citic Europe Holdings.
Návrat k tradici. S tímto sloganem se slovácký pivovar Janáček v posledních letech snažil dobývat regionální trh. Jenže se to příliš nedařilo. Zřejmě i proto podnik z Uherského Brodu od roku 2015 nezveřejňuje, kolik piva vlastně vyrobil. Nejmladší dostupný údaj je šest let starý a mluví o poměrně nízkém výstavu 65 tisíc hektolitrů.
Komplikovaná situace celé skupiny Pivovary Lobkowicz a jejích jednotlivých podniků vyvrcholila před několika týdny. Varna uherskobrodského pivovaru podle zjištění týdeníku Euro vychladla. Pivo se v ní přestalo vařit. Když se redakce chtěla zeptat na okolnosti zastavení výroby Marty Huskové, mluvčí společnosti Pivovary Lobkowicz, odkázala jen na majitele z čínské skupiny Citic Europe Holdings, kteří prý za tímto a jinými strategickými rozhodnutími stojí.
„Několikaměsíční krizová opatření, která byla vládou zavedena v souvislosti s onemocněním covid-19, se samozřejmě odrazila na fungování řady podniků a segment pivovarnictví nevyjímaje,“ vysvětluje odstavení technologie Silvie Špryňarová, PR manažerka Citic. „Stejně jako další firmy v tomto odvětví, tak i pivovary ze skupiny Lobkowicz zaznamenaly propad v prodeji sudového piva na českém i zahraničním trhu. Situaci jsme řešili operativně…
Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář