Vánoční strom už stojí a další novinky ve městě

Jak ten čas běží! Už je 21.11.2020,měsíc do vánoc. Letos je to všechno trochu jiné,než jsme všichni zažívali doposud. Roušky, zákaz jeden zákaz druhý, zavřené hospody, divadla. Co dělat? Žít se musí dál. Důkazem je postavení vánočního stromu na Masarykově náměstí. Ano dnes. Slunečno, Technické služby a velký pronajatý jeřáb. Hoši to nedělají poprvé, tak bylo vidět, jak ten krásný, ale těžký smrk nasměrovali s podivuhodnou lehkostí do připraveného otvoru v dlažbě náměstí. Zvuky motorové pily, bušení kladiva a hotovo. V plné kráse stojí navzdory nečasu, který zrovna vládne světem. Ještě nazdobit, dodat svítilny a slavnostně zažehnout.

Nedaleko Masarykova náměstí je ulice Soukenická. Možná,že se vám taky plete ulice Soukenická a Tkalcovská. Která vede k bývalé „Hudebce?“ Je to ta horní nebo spodní? Pro ty, kteří tam bydlí, žádný problém. To máte jako s Trutnovem a Turnovem. Kde je který? Nebo , abychom nechodili daleko, Těšov a Újezdec. Dodnes mnozí z centra města nevědí, zda nejprve, počítaje cestu od Brodu, je Újezdec nebo Těšov. Přitom je známo,že obyvatelé těchto místních částí jsou velmi citliví na správné určení svého bydliště. Ale zpátky k ulici Soukenické. Již od začátku listopadu tam probíhají stavební úpravy tak, aby tato ulice, vedoucí z centra města do Židovny, byla v náležité kondici jak pro příjezd k frekventovanému parkovišti Město-střed, dále k obytným domům v Židovně a zejména vytvořením parkovacích pásů po obou stranách ulice zajistit parkování aut obyvatel Židovny, či chcete-li Sídliště střed. Práce pokročily, jak je patrno z obrázků pořízených 11. a 21.listopadu. Přejme si co nejrychleší dokončení opravy. Město získá modernizovanou ulicí na vzhledu a obyvatelům Židovny se uleví.

Předpokládám, že nemotoristy další zpráva moc nevzruší. Pro majitele a hlavně uživatele automobilů je však velmi důležitá. O co jde? Ve městě byla otevřena již čtvrtá myčka aut. Tř myčky jsou samoobslužné, jedna, v prostoru hotelu PALMIRA je obsluhovaná a vy sedíte v autě a pozorujete práci jiného. Navíc má tato myčka i rotační kartáče a ofuk kapek vody, takže vyjedete z myčky téměř suchý. Ovšem,v porovnání se samooblužnými, si připlatíte. Tak ještě, kde ony myčky jsou. nejnovější a nejmodernější je u PENNY MARKETU. Další v pořadí je myčka u příjezdu do sběrného dvora na Vazové. Třetí myčka se krčí v prostoru firmy ZEVOS, kde lze rovněž natankovat benzin nebo naftu. Koho tyto informace nezajímají,tak je přeskočí. Ale do moderního města takové zařízené patří….J.K.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář