Brněnští Broďané píší. Článek Karla Dočkala.

Včera byl zase poslední čtvrtek v měsíci a uherskobrodští patrioti se  sešli v Brně. Fotky jsem neudělal, protože nás v poslední době moc nechodilo. Včera nás  ale bylo 8.  Byl jsem překvapený, že přišli 3 krajané s vytištěnými fotkami učitelů, které jsem jim poslal, a zjišťovalo se, kdo je kdo. Tak např. Jan Veselý (1941) si ověřil přes svého bratra Emila (1944), který žije v Liberci, že neznámá osoba na fotce (kde je Loukotková) je Věra Moudrá, a to byla katechetka (učila náboženství) po Evě Rošické (Asmanové).  Protože už byla osmiletka (ředitel a dva zástupci), tak datum fotografie tipujeme na konec roku 1954, protože v tu dobu se ještě učilo náboženství (na vysvědčení ze 3. třídy je ještě náboženství předtištěno).  Opravuji také křestní jména. Všetulová byla Rozina, Šiška Jaromír, Švach Liboslav. Velká poptávka byla také po fotografiích ze spartakiád. Jistě existují a všichni by je rádi viděli na stránkách ( vzpomínalo se Jutnerovou, Macháčka, Bačíkovou apod.)….i
Díky vám, patriotům,  jsme našli zase novou náplň pro naše setkávání. Příště na setkání vezmu nootebok  a budeme studovat vaše (a částečně  i naše) stránky uherskobrodských patriotů. Jistě tak získáme další a další informace.  Již Světlana Skalová (1938) slíbila, že přinese nějaké staré fotografie učitelského sboru gymnázia (naskenuji a pošlu). Její otec, prof. JUDr. Skala znal 6 jazyků, a také učil mého otce. Byl  velice přísný a hodně studentů likvidoval přes Francouzštinu. Také vzpomínala, jak chodila s babičkou na Pepčín za hraběnkou.
To co děláte má smysl a přináší to hodně lidem  radosti . Chci, abyste  to věděli.

Zdraví Karel

Příspěvek byl publikován v rubrice Publikační činnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů u Brněnští Broďané píší. Článek Karla Dočkala.

 1. pozdrav do Brna II. napsal:

  Zdravím patrioty v Brně,
  a samozřejmě i Karla Dočkala.Máš pravdu, na té fotografii je skutečně katechetka Věra Chytrá,jen upřesňuji,že dnes se jmenuje Věra Schnu“rmacherová, žije na ul.Větrná v Uh.Brodě se svým manželem Františkem.
  Srdečně zdraví Olin Kopunec.

 2. pozdrav do Brna III. napsal:

  Karle,ještě drobnost k tvému článečku.Rošická-Asmanová není Eva, ale KVĚTA.
  Zdraví Olin

 3. dotaz napsal:

  Brněnští Broďané, můžete, prosím, napsat, kde se scházíte?
  Srdečně zdravím.
  Mirek Sedláček

 4. Odpověď na dotaz napsal:

  Milý Mirku,
  Broďané v Brně se pravidelně scházejí každý poslední čtvrtek v měsíci v kavárně hotelu Slavia vždy od 17.00 h. Přijď mezi nás. Omlouvám se za pozdní odpověď, protože jsem tvoji prosbu našel až nyní.
  Karel Dočkal

 5. Mirek Sedláček napsal:

  Děkuji, Karle, zastavím se.
  Mirek

Napsat komentář