Předpověď počasí přímo z Uherského Brodu!

Jaké bude dnes, zítra,pozítří počasí? To je otázka, trápící téměř veškeré obyvatelstvo. A nejen našeho města.Řeknete si, snadná pomoc, stačí jít k internetu, k televizoru, zapnout rádio nebo otevřít noviny. A jsem doma. My v Uherském Brodě ovšem víme své. Zprávy o předpovědi, stavu počasí jsou z Prahy, na míle vzdálené od našeho města. A kdo v Praze ví, že Uh.Brod je nad peklem?Lepší předpověď pro naše město, kraj lze získat ze Slovenska. Přece jen k sousedům je to 20 kolometrů, do Bratislavy 140km. Zkušenost říká, že pro nás jejich meteorologické zprávy přinášejí větší pravděpodobnost úspěšné předpovědi, než ty české. Ale i to je málo. Nejlepší by bylo, kdyby byla přímo v Uherském Brodě meteorologická stanice, která by umožňovala ze získaných údajů předpovídat počasí v našem městě co nejpřesněji. A tak se i stalo. Poblíž hvězdárny taková stanice již je a když zadáte na svém PC adresu:  http://www.dagmeteo.cz/, budete vědět o počasí v Uherském Brodě vše! J.K.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 komentářů u Předpověď počasí přímo z Uherského Brodu!

 1. dostávat denně předpověď do mobilu napsal:

  Dobrý den,ráda by jsem dostávala denní předpověď do svého mobilu na č.602402933.Byla bych velmi potěšena,protože jako rodačka z Uheského Brodu to vřele uvítám,přeji Vám hodně ůspěchů a předem děkuji za kladné vyřízení. S pozdravem Eva

  • UBpatriot napsal:

   Dobrý den,
   obraťe se na správce serveru dagmeteo.cz. Ti by měli vědět, co a jak.
   Zdraví
   J.K.
   Patrioti UB

  • Dagmeteo napsal:

   Dobrý den, slečno (paní) Evo
   Má odpověď vás asi nepotěší. Stanice Dagmeteo je soukromá a když jsem realizoval její stránky, počítal jsem s tím, že je bude navštěvovat jen pár mých kamarádů. Proto jsem nikdy nepočítal se zasíláním předpovědí přes SMS. Nicméně, stanice Dagmeteo je součástí projektu In-počasí. Pokud vlastníte telefon s operačním systémem Android, nebo jste majitelkou iPhone a máte aktivován datový tarif, existuje řešení vašeho problému. Na stránkach http://www.in-pocasi.cz/android/ si můžete stáhnou aplikaci pro váš telefon. Po instalaci a nastavení budete dostávat na váš telefon nejen předpověď pro Uherský Brod, ale i aktuální údaje ze stanice Dagmeteo, které jsou aktualizovány každou půl hodinu.
   S pozdravem Jiří Škubník

 2. Poděkování napsal:

  Děkuji touto cestou provozovateli dagmeteo.cz za skvělou službu. Už nějaký čas navštěvuji přímo server i používám zmiňovanou aplikaci In-počasí na android tabletu k velké spokojenosti.

  Martin

 3. Dotaz napsal:

  Mohu se zeptat ? V kterých místech Brodu máte stanici umístěnou ? Dle Vaší stanice , uvádíte teplotu -4,3°C . Múj teploměr ukazuje +2,4°C v tu samou dobu. Mám obyč.meteostanici EMOS s venkovním čidlem a nechce se mi věřit v takový velký teplotní rozdíl i když jej mám na okně v 5ti metrech nad zemí a v domovní zástavbě ( za Zbrojovkou )?
  Děkuji za odpověď. D. Macálka

 4. důchodce napsal:

  Pravidelně sleduji stránky http://www.dagmeteo.cz/.
  Poslední ddva dny jsou údaje“včera“ beze změny.
  V neděli bylo slunečno a záznam hovoří 360mm/hod.
  Asi se někde usadil šotek.
  Ale jinak dobré, dělám si statistiku a nerad bych záznamy ze stránky „včera“ ztratil.

  Zd.Hanák

 5. důchodce napsal:

  Stránky již fungují. Moc děkuji.
  Bylo možné navázat oboustrannou emailovou korespondenci pro porovnání výsledků z vlastního sledování?
  Bydlím u řeky Olšavy.

  Zdraví ZH

Napsat komentář