Ještě jednou Ivan Theimer

3X IVAN THEIMER

Dvě vernisáže jednoho umělce v jeden den, to už v Uherském Brodě bylo, ale aby se konaly tři vernisáže, tři výstavy jednoho umělce v jeden den je snad i světovou raritou. A to se stalo v pátek 14. září 2012.  K dvacátému výročí odhalení obelisku Via Lucis v Uherském Brodě od světově uznávaného umělce, narozeného v Olomouci a žijícího a tvořícího ve Francii a Itálii, malíře, kreslíře, grafika a sochaře Ivana Theimera byly tyto tři výstavy za přítomnosti autora otevřeny.

     První vernisáž se začínala v 17:00 hod v galerii Panský dům, kde jsou vystaveny plastiky, kresby, akvarely a pastely. Druhá pak v 18:00 hod v Q galerii, kde kromě dvou plastik je fotograficky zachycena tvorba obelisku a jeho odlévání až po instalaci a odhalení prezidentem Václavem Havlem v roce 1992. Třetí vernisáž proběhla v 19:00 hod v Muzeu Jana Amose Komenského, kde jsou vystaveny drobné grafiky v technikách suchá jehla, lept, rytina a litografie. Rozsahem a důležitostí tyto výstavy přesahují rámec Uherského Brodu a mají celostátní význam.

Výstava v galerii Panský dům trvá do 12. 11. 2012, v Q galerii a v Muzeu Jana Amose Komenského pak do 30. 11. 2012.

    Podrobnější zprávu o Ivanu Theimerovi a celé akci přináší Markéta Švehlíková na stránkách města Uherský Brod (www.uherskybrod.cz) s názvem Vernisáž výstavy prací Ivana Theimera.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář