O NÁS

Občanské sdružení Uherskobrodští patrioti bylo založeno na valné hromadě 11. února 2010 a zaregistrováno na Ministerstvu vnitra ČR 18. března 2010 pod č. j. VS/1-1/79 205/10-R a přiděleno IČO 228 75 832.

Sdružení je organizací dobrovolnou, nepolitickou, příspěvkovou a výběrovou. Posláním sdružení a jeho cílem je sdružovat občany, kteří mají zájem pečovat o historický odkaz osobností a rodáků Uherského Brodu a o architektonickou tradici města, propagovat historické ale i současné hodnoty města a působit proti záměrům, které by mohly poškodit město a jeho dobré jméno.

Uherskobrodští patrioti chtějí svou činností podpořit vědomí o prvním moravském historickém městě na cestě ze Slovenska na Moravu, o městě tak často oficiálními institucemi opomíjenému, o městě s průmyslovou tradicí, školstvím a o rodišti význačných osobností.

Náměty a závěry z pravidelných setkání se stávají oficiálními materiály pro jednání zastupitelů a rady města.

Členové sdružení věří, že společnými silami s ostatními spoluobčany se podaří podpořit a zrealizovat řadu námětů a v neposlední řadě pozvednout povědomí obyvatel města, kraje ale i celé republiky o městě J. A. Komenského, o Uherském Brodě.

Milan Bouda 21. 11. 2010

11 komentářů u O nás

 1. televízia Markíza napsal:

  Televizní moderátorka a vítězka slovenské Star Dance Jana Hospodárová má po své babičce Otílii Turzové,sestře mého otce,uherskobrodské kořeny.

 2. Kdo je kdo napsal:

  Jestli chcete , tak doplňte do rubriky Kdo je kdo – učitelé na průmyslovce -Kovář Josef, Starý Antonín,Sachr Oldřich , Kopecký Pavel- vychovatel na domově mládeže při průmyslovce. Všichni jmenovaní (kromě p.Sachra) na průmylovce působili i v r.1967,kdy jsem maturovala. U Josefa Kollera herce mám dotaz- je to syn Josefa Kollera galeristy? Pokud ano, tak je asi u herce špatný rok narození. Mikulcová

 3. Kdo je kdo - Oskar Hanák napsal:

  Zdravím!
  A ptám se, jak je možné poslat Vám fotografii – zjistil jsem, že mezi těmi, kdo jsou uvedeni v brodském Kdo je kdo je i můj otec Oskar Hanák. Takže jeho fotku – pokud byste o to měli zájem – bych Vám rád poslal, a jestli ano, v jakém rozlišení by měla být?
  Ještě jednou zdravím!
  Jaromír Hanák
  Broďan

 4. Upozornění na televizní pořad napsal:

  Vážení Uherskobrodští Patrioti,
  k mé lítosti není na vás žádný telefonický kontakt. Dovolte mi, abych vás touto cestou upozornila na program České televize, který se bude vysílat již dnes 7.11.2014 na ČT Art v 21,15 hod. pod názvem „Šumné stopy: Argentina, Estanislao Kocourek.“ Argentinský architekt Stanislav Kocourek má kořeny v Uherském Brodě ( často jej navštěvuje, naposledy v loňském roce). Je synem bratra mého dědečka Rudolfa Kocourka, kterého zmiňujete ve své rubrice Kdo je kdo (což mne velmi potěšilo a děkuji vám za to). Pořad bude reprízován na ČT2 v sobotu 8.11.2014 ve 13,30 hod.
  S pozdravem Zdeňka Pipová

  • j.kment napsal:

   Dobrý den,
   potěšila mě vaše reakce.
   Napište na adresu in.verra@atlas.cz více o panu Kocourkovi a já to vložím na náš web.
   Datum narození,místo,působištěvztah k UB apod.
   Budu se těšit.
   Zdraví
   J.Kment

 5. emailové spojení je nefunkční napsal:

  Posílala jsem vám zprávu prostřednictvím emailu: ubpatrioti@seznam.cz, která se vrátila jako nedoručitelná s poznámkou pernamentní chyba na straně uživatele ZP

 6. Pojmenovní ulic napsal:

  Dobrý den,
  bylo mně sděleno, že máte částečně v kompetenci navrhování jmen nových ulic. Ptám se, jaké jsou návrhy na pojmenování ulice nad ulicí Jaroslava Hlobila?
  Děkuji za odpověď.

  Charvát Vratislav

 7. patrioti.cz napsal:

  Dobrý večer,
  dovoluji si Vás oslovit s nabídkou na přenechání domény patrioti.cz
  Uvedené činím na základě rozhodnutí členské schůze našeho z. spolku.

  Pokud by jste měli zájem, prosím, o zaslání Vášeho návrhu na vyrovnání. A to přibližně do 14 dnů.

  Děkuji.

  S pozdravem

  Tomáš Růžička
  PATRIOTI OSEK z.s.
  mob. 603 473 818

 8. MashaDyemn napsal:

  Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
  XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
  Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

  Četl jste to – to znamená, že to funguje! ;)
  Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>